Strona główna/Aktualności/Dzień Przyjaciela w świetlicy szkolnej

Dzień Przyjaciela w świetlicy szkolnej

11 Czerwca 2022

,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać".

Dzień 9 czerwca to Dzień Przyjaciela. Kim jest przyjaciel? To osoba, która nie zawiedzie cię w potrzebie, która wie, że potrzebujesz jej pomocy, nawet gdy nic nie mówisz i taka, z którą bawisz się najlepiej.

Tego dnia świętowały również dzieci ze świetlicy szkolnej. Dzieci odpowiadały na pytania: Kto jest prawdziwym przyjacielem? Jakie powinien mieć cechy? Co robić by podtrzymać przyjaźń? Jakimi gestami można ją okazać?

Podczas zajęć plastycznych dzieci rysowały portrety swoich przyjaciół. Następnie z niezwykłą dokładnością robiły z koralików do prasowania drobne upominki dla swoich przyjaciół.

W ramach Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować świetliczaki wykonały zadanie: ,,Jesteśmy różni, jesteśmy wspaniali". Był to świetny wstęp do rozmowy o tym, że mimo, że się różnimy, inaczej wyglądamy, różne mamy zainteresowania, różne nam się podobają filmy czy książki - jednak mimo różnic wszyscy jesteśmy piękni i wartościowi.

Świetlica szkolna życzy wszystkim prawdziwych i szczerych przyjaźni, takich na całe życie.

K. Mulska