Strona główna/Aktualności/Dzień Motyla w świetlicy szkolnej

Dzień Motyla w świetlicy szkolnej

15 Marca 2023

Wiosna już za rogiem, a razem z nią przyroda budząca się do życia.

Już niedługo ujrzymy za oknem kwitnące kwiaty, zielone liście i bujną trawę. Jedną z oznak długo wyczekiwanej tej pory roku są również - dla niektórych najpiękniejsze stworzenia świata - kolorowe i kruche motyle.

Motyl kojarzy się przede wszystkim z pięknem i delikatnością. I oczywiście z wiosną, czyli czasem, gdy przyroda budzi się do życia.

Nic dziwnego, że Dzień Motyli przypada na przedwiośnie, czyli 14 marca. Nie jest to jeszcze czas, w którym motyle swobodnie latają po Polsce, ale nic straconego. Dzieci świetlicowe obejrzały je w internetowej galerii zdjęć.

Krótka bajka ,,Od gąsienicy do motyla" pozwoliła im zapoznać się z etapami rozwoju motyla.

Po wysłuchaniu ciekawostek na temat tych pięknych owadów dzieci przystąpiły do wykonania kolorowych prac plastycznych.

E. Adamik, K. Mulska