Strona główna/Aktualności/Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na ucznia

Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na ucznia

16 Października 2023
11 października 2023 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 250 rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej, połączony z pasowaniem na ucznia.

Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka z klasy pierwszej. W tym dniu dzieci, poprzez złożone ślubowanie, zostały oficjalnie przyjęte  do grona uczniów Szkoły Podstawowej numer 1 imienia Książąt Oleśnickich.

Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.

Najważniejszą częścią uroczystości było pasowanie przez Panią dyrektor szkoły Marię Kaczmarek-Łysek.

Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze.

Wszystkim „Pierwszakom” w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na ucznia