Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na ucznia

Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na ucznia

14 Października 2022

13 października 2022 r. w hali sportowej Atol odbyła się uroczystość Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Oleśnickich z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W apelu uczestniczyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie.

W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Maria Kaczmarek, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud i wysiłek włożony każdego dnia w wychowanie i kształcenie młodych pokoleń.

W części artystycznej uczniowie klasy 3c pod opieką wychowawczyń Marty Sadłowskiej i Anny Rusnak zaprezentowali program artystyczny, w którym wyrazili swoje podziękowania i słowa uznania pracownikom oświaty.

Po występie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu oficjalne zostały przyjęte do grona uczniów szkoły.

Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać piosenki i recytować wiersze.

Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią dyrektor Marię Kaczmarek. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełnić swoje obowiązki.

Wszystkim pierwszakom w tak ważnym dniu życzymy wiele sukcesów.

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na ucznia

do góry